29 czerwca 2013

Katowickie inspiracje, część I

Przez ostatnie kilka miesięcy odbyłam kilka podróży służbowych do Katowic gdzie czekała mnie bardzo miła niespodzianka. Okazało się, że na każdym kroku, zupełnie przypadkiem można spotkać sklepy z tkaninami! Co więcej są to sklepy zaopatrzone o niebo lepiej, niż te do których chodzę w Warszawie. Jak dowiedziałam się, sklepy te zaopatrują się głównie we Włoszech, w piękne wzorzyste jedwabie i dzianiny. Nietrudno się domyśleć, że niestety ceny są adekwatne do jakości i pochodzenia tkaniny. 

W rezultacie jednej z wizyt w Katowicach przywiozłam piękną dzianinę w maziaje. Ze względu na cenę kupiłam tylko mały kawałek, więc możliwości wyboru wykroju były ograniczone. Powstała więc prosta dopasowana sukienka z lekko kimonowymi rękawami i deklotem w łódkę. Jako podstawę wykorzystałam oczywiście mój przedłużony wykrój na bluzkę dzianinową, w którym zmieniłam tylko lekko okolice rękawów. 

Wykrój: własny
Tkanina: www.labolatoriummody.com.pl
Stworzenie wykroju i szycie było ekspresowe i bezproblemowe (jak ja lubię takie projekty!). Plecy wymodelowałam dodając dwie zaszewki pionowe. Dekolt wykończyłam własnoręcznie zrobioną taśmą ze skosu. Góra jest troszkę luźniejsza, a dół mocno dopasowany (tak mocno, że następnym razem dodam jednak 2 cm więcej luzu...). To cała tajemnica sukienki, której całą ozdobą jest materiał i prosty wykrój.

Wszystkie moje katowickie zdobycze w następnym poście, znajdzie się tam też krótka relacja z warsztatów z rysunku żurnalowego i ilustracji, w których uczestniczyłam wczoraj.
5 komentarzy:

 1. Piękna sukienka, chyba nawet wiem w którym sklepie robiłaś zakupy:-) Jestem ze Śląska i fakt sklepów z tkaninami na szczęście tu nie brakuje:-) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuje, szkoda tylko że większość z nich jest strasznie droga. No i niestety nie zapowiada się żebym znów odwiedziła Katowice.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne te maziaje. Uwielbiam takie połączenie barw, wzory i prostotę kroju, ta sukienka jest prześliczna!

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna tkanina, muszę się wybrać do Katowic.

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczna sukienka/ A sklepy z tkaninami w Katowicach faktycznie niektóre z cenami wysokimi bardzo.
  Aga

  OdpowiedzUsuń