28 marca 2015

Wspieram przyrost naturalny

Każdy wspiera przyrost naturalny na swój sposób, ja szyję kocyki! Tym razem aż trzy kocyki, dwa dla jeszcze nienarodzonych chłopaków i jeden na użytek mojego dziecka. Zacznę od dwóch męskich kocyków, bo te są bardzo udane. Oba to połączenie bawełny i minky. Kocyk w lisy ma wąską ramkę z minky, która wygląda niczym rama obrazu. Drugi turkusowy koc ma zapięcie na napy dzięki czemu można go uzupełnić o wkład i będzie w sam raz również na zimę. 

Ostatni koc jest najmniej udany, ale w końcu każdemu zdarzają się wpadki. Jesienią uszyłam go dla swojej córki, gdy ten koc był już za cienki. Chciałam coś naprawdę ciepłego, więc połączyłam minky, cienki wkład oraz materiał 'miś'. Uznałam, że zrobię kocyk z ramką, technikę znam, cały szkopuł to szyć bardzo dokładnie. Pierwszych wątpliwości nabrałam już przy krojeniu puchatego materiału, w dziwnych okolicznościach materiał nieobliczalnie zmieniał swoje wymiary, mimo kilkukrotnego mierzenia. W połączeniu z minky dało to małą katastrofę. Ramka nie wyszła zbyt równa, ratowałam ją jak mogła, ale efekt i tak jest daleki od ideału.

Jak widać na zdjęciach mam asystentkę do sesji, jest bardzo zaangażowana L
9 komentarzy:

 1. Lisy podobają mi się najbardziej! Cudne szyjesz te kocyki. Mój jest kupny i aż mi wstyd:P

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczny ten lisi kocyk :) A asystentka jaką czuprynkę ma fajną :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajne te kocyki. Moje dzieciaki tez uwielbiaja wszelkie kolderki i kocyki, ktore im szyje. Mnie najbardziej przypadl do gustu niebieski ze zwierzatkami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sliczny ten w liski 😊kolorystycznie. Wpadki kazdy musi miec 😉

  OdpowiedzUsuń
 5. Liskowy jest taki optymistyczny :) Aż zaczynam się zastanawiać nad wsparciem przyrostu naturalnego... żartowałam :)))

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne i kolorowe, na dodatek miłe w dotyku, czegóż więc chcieć więcej. Podobaja mi się wszystkie trzy wersje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Lisy wymiatają! Strasznie fajne kolory!

  OdpowiedzUsuń
 8. Wpadki zdarzają się nawet najlepszym. Bardzo fajne kocyki, liski ekstra.

  OdpowiedzUsuń
 9. E tam wpadki, mnie się wszystkie podobają! Widziałam kiedyś na allegro materiał w syrenki, też byłby fajny :D

  OdpowiedzUsuń