7 lutego 2014

Rożek dla niemowlaka - DIY

Kolejny post z serii wyprawka dla niemowlaka - tym razem rożek. Rzecz dość prosta do uszycia, ale przyznam że długo zastanawiałam się jak się za niego zabrać i jakich materiałów użyć. Nigdy nie miałam okazji dokładnie obejrzeć takiego rożka, a w opakowaniu w sklepie nie widać za wiele. Z efekt jestem zadowolona, reszta okaże się w praktyce :)
 Co potrzebujemy?
- 2 kawałki kwadratowej bawełny lub flaneli o wymiarach ok.80cm x 80cm
-  taki sam kawałek ocieplimy antyalergicznej (grubość powinna być dopasowana do pory roku kiedy rożek będzie używanym) ja wykorzystałam ocieplinę 200g/m2
- rzep o  długości ok 15 cm


1. Wszystkie rogi przygotowanych materiałów i ociepliny zaokrągalamy.


2. Dokładnie spinamy szpilkami wierzchnią warstwę bawełny z ociepliną oraz zszywamy je na maszynie blisko brzegu (gruba fizelina może znacznie utrudniać przesuwanie się materiału pod stopką).


3. Rzep przypinamy szpilkami do wierzchniej oraz wewnętrznej warstwy materiału na dwóch przeciwległych rogach oraz przyszywamy. W celu łatwiejszego wyznaczenia miejsca przyszycia rzep możemy połączyć obie warstwy szpilkami oraz złożyć rożek do jego docelowych wymiarów.


4. Spinamy szpilkami materiał spodni i wierzchni prawa do prawej i szyjemy. Pamiętajmy, że szew musi być trochę szerszy niż ten łączący ocieplinę z materiałem wierzchnim. Zostawiamy nie zszyty fragment (ok. kilkanaście centymetrów ze względu na ocieplinę), aby wywinąć rożek na prawą stronę i zaszywamy ręcznie pozostały fragment.


5. Na koniec możemy według uznania połączyć wszystkie trzy warstwy pikując je, ale ostrzegam może być ciężko przy takiej ilości warstw :)


* Na rynku dostępne są dwa rodzaje rożków. Miękkie raz usztywniane wkładem kokosowym. Taki wkład można bez problemu kupić w internecie, a rożek miękki dostosować doszywają do jednej z warstw kieszeń o odpowiednich wymiarach. Sztywne rożki przydają się w szczególności podczas noszenia niemowlaka, tym bardziej jeżeli jeszcze nie mamy w tym wprawy.

9 komentarzy:

 1. Rożek wygląda super! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny rożek, mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawdzał ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak już pisałam wyżej - super pomysł:) Dlatego zostałaś wyróżniona do Liebster Blog Award przez http://juniorwdrodze.blogspot.com/
  Zapraszam do zabawy! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super tutorial :) napewno taki rożek uszyję :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja trafiłem na becik dla noworodka na wyprzedaży w smykolandzie. Dla mojego misia kupiłem go w misie :) cena 30 złotych więc piękna sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem pod wielkim wrażeniem. Świetny artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo podoba mi się ten uroczy wzorek. W pierwszych dniach życia rożek niemowlęcy to bardzo przydatny produkt. W internecie dostępnych jest wiele sklepów oferujących takich artykuły np. https://lepre.pl/pl/c/Rozki-niemowlece/54.

  OdpowiedzUsuń